ÇİN KÜLTÜRÜ

En Yeni Çin Dizileri 2020 (Güncel Liste)

Dizi severlerin ve Çince öğrenenlerin ilgiyle takip ettiği Çin dizilerini sizler için listelemeye devam ediyoruz. Bugün listemizin konuğu 2020 yılında çıkmış olan en yeni Çin dizileri arasından seçtiğimiz dizilerden oluşuyor. Sizleri içinde bulunduğumuz yılın bu dönemine kadar yayınlanmış olan en iyi ve yeni Çin dizileri listesi ile başbaşa bırakıyoruz. Dilerseniz daha önceki yazılarımızda paylaştığımız tarihi Çin dizileri ve en iyi Çin dizileri listemize de bakabilirsiniz.

1. As Long as You Love Me – 2020 (爱情的开关)

Yeni Çin dizileri listemizde yer alan bu dizi birbirini çok seven ve birlikte büyüyen iki arkadaşın hikayesini anlatıyor. Bu iki arkadaş aralarını bozmak isteyen birisinin kurduğu komplolar yüzünden defalarca kez küsüp barışıyor. 

Zhou Yanzhao, Shenghai Group’un gelecekteki başkanı konumunda. Zhou Xiaomeng ise, bir çocuk gösterisinin sunucusu. Zhou Yanzhao, Xiaomeng’e vermiş olduğu 22. doğum gününde onu görmek için ülkeye dönme sözünü yerine getiriyor. Ancak babası beklenmedik bir şekilde ölüyor ve kendisine şirketi yönetmek ve başarıya ulaştırmaktan başka seçenek kalmıyor. Dahası, Xiaomeng’in annesi, Zhou Yanzhao’nun babasının ölümüden sorumlu tutulan bir şüpheli durumunda.

İkili kendi işlerinde başarılı olmaya çalışırken birçok sıkıntı ile karşılaşıyor ve nihayet onları birbirine düşüren gücü yakalamak için bir araya geliyor.

Türü:Romantik, Dram

Bölüm:48

Fragman

2. The Chang’an Youth – 2020 (长安少年行)

Yeni Çin dizileri deyince karşımıza çıkan bir başka dizi ise The Chang’an Youth. Shen Yi Yi şehir merkezinde yaşıyor ve yemek pişirme becerileri harika. Shen Die Yi ile yakın arkadaş. Die Yi bir hastalık yüzünden aniden ölüyor. Yi Yi, Die Yi ile olan dostluğu gereği kendisi Die Yi gibi evlilik sözleşmesini yerine getirmek için Chang’an Lu Xing’e gidiyor. Ayrıca, Die Yi’nin hayatındaki gizemi çözmek istiyor. 

Evliliği ertelemek için Yi Yi erkek kılığına giriyor ve Die Yi’nin nişanlısı Tang Jiu Hua ile birlikte Shangyi Guan’a giriyor. Burada ikili imparator tarafından kimliğini gizlemesi ve Shangyi Guan’a girmesi emri verilen Yang Zi An ile tanışıyor. Shen Yi Yi, Yang Zi An, Tang Jiu Hua, ikinci prens Li Xin Yuan ve kılıç ustası Du Gu Mu Xue hep birlikte birçok garip vakayı çözüyor ve bu  beşli “Shangyi Guan’ın beş oğlunu” oluşturuyor. Ekip tüm Chang’an’da ünlü oluyor. Ancak beşinini birlikte zorlukların üstesinden gelmesi ve krallığa barış getirmesi gerekiyor.

Türü:Romantik,Tarihi, Okul

Bölüm:24

Fragman

3. The Love Equations – 2020 (致我们甜甜的小美满)

Yeni Çin dizileri listesinin en güzel konuklarından bir tanesi The Love Equations. Şirin ve bir o kadar da neşeli bir kız olan Zhou Xiao arkadaşları tarafından çok sevilen bir edebiyat fakültesi öğrencisi. Dedektif romanlarına bayılıyor ve her kitabı sonunda ne olacak diye merakla okuyor. Hal böyle olunca üniversitenin adli bilimler bölümünde okuyan bir çocuğa aşık olması kaçınılmaz oluyor. Aşık olduğu çocuk Zhao Fanzhou ise aslında dersleri ve araştırmaları dışında hiç kimseyle ilgilenmeyen bir tip. Ancak nasıl olduysa Zhou Xiao ile aralarında bir elektrik oluşuyor ve sevgili oluyorlar. Bir süre beraber olduktan sonra ayrılan çift kaderin cilvesiyle tekrardan bir araya gelecek mi?  

Türü:Romantik, Arkadaşlık, Okul

Bölüm:27

Fragman

4. Girlfriend – 2020 (楼下女友请签收)

Yeni Çin dizileri listesinde yer alan bir diğer dizi Girlfriend. Bir CEO’ya aşık olmuş gibi davranması için işe alınan kız, sözde aşkı aşarak gerçekten aşık oluyor.

Wen Xiaonuan, Huangmei Opera Grubunu desteklemek için para kazanmaya çalışıyor. Bunun için oyunculuk yeteneklerini kullanmaya karar veren Xiaonuan, yakışıklı CEO Ye Feimo’ya aşıkmış gibi davranması gereken alışılmadık bir rol teklifi alıyor. Daha sonra, Anning CEO’su Ye Feimo’nun şirketine bir çalışan gibi giriyor. Orada oyunculuğa devam ederken bir yandan da gerçek aşkı buluyor.

Türü:Romantik, Komedi

Bölüm:36

Fragman

5. Intense Love – 2020 (韫色过浓)

Yeni Çin dizileri 2020 listesindeki bir başka dizi Intense Love. Aileleri tarafından evlendirilmeyi reddeden ve aşkın bir kader olduğunu anlayan dahi bir doktor ve bir kadın oyuncu arasındaki aşk hikayesini anlatıyor. 

Oyuncu Su Jin Bei, meleklere meydan okuyacak derecede bir güzelliğe sahip. Artan popülaritesi ile ilgi odağı olmaya alışıyor. Bununla birlikte, şöhretin karanlık tarafı onun sıkıntıları bir mıknatıs gibi çekmesini sağlıyor. Flört etmede çok iyi olmasına rağmen bir adım ileri gidemiyor ve doğduğundan beri bekar.

Zhou Shi Yun yakışıklı ve zeki bir doktor. Tam bir mükemmeliyetçi. Kadınlar etrafında fır dönüyor ama o  kadınlara karşı çok çok kayıtsız kalıyor. Kadın peşinde koşan bir CEO yerine aşkı seçen bir profil çiziyor.

Türü:Arkadaşlık, Romantik, Komedi

Bölüm:24

Fragman

6. Find YourSelf – 2020 (下一站是幸福)

Yeni Çin dizileri 2020 listemizde yer alan bir diğer dizi Find Yourself. Dizi, kariyerinin zirvesinde başarılı bir iş kadını ile genç bir adam arasındaki aşk hikayesini konu alıyor.

Yuan Song ile olan ilişkisi sürerken ve aralarındaki yaş farkı nedeniyle toplumsal baskılarla karşı karşıya kalmış olan Fan Xing’in şirketi de tehlike altında kalıyor. İş ve aşk hayatında peş peşe gelen darbeler onu duygusal bir batağa sürüklüyor ve bu sırada olgun, istikrarlı ve bilgili Ye Lu Ming hayatına girer. Ye Lu Ming, He Fan Xing’in yaşam koçu olmaya başlıyor ve genç çift arasındaki tartışmaların kaynağı oluyor. He Fan Xing’in tek sorunu sevdiği erkeği seçmek değil, aynı zamanda toplumun benimsemiş olduğu evliliğe ilişkin tabuları karşısına almak.

Türü:Arkadaşlık, Romantik, İş

Bölüm:41

Fragman

7. Well Intended Love Season 2 – 2020 (奈何BOSS要娶我S2)

Yeni Çin dizileri listesinde bu sefer bir dizinin ikinci sezonu yer alıyor. İkinci sezonda ilk sezondaki karakterler alternatif bir evrende yeniden bir araya geliyor. Her iki sezon başlı başına ayrı diziler gibi, ikisi de birbirinden bağımsız olarak izlenebilir.

İki sezonun da karakterleri aynı. Xia Lin film yıldızı olmaya çalışan bir aktris. Uluslararası bir şirketin başkanı olan Lin Yi Zhou ile karşılaşıyor. Dizide kamuoyunu etkileyen bir kriz ikilinin bir araya gelmesini sağlıyor. İkili arasındaki ilişki dizinin seyrini belirliyor.

Türü:Romatik, Komedi, Yaşam

Bölüm:16

Fragman

8. Skate Into Love – 2020 

Yeni Çin dizileri listesinin son dizisi Skate Into Love. Buz pateni yapan kızla okulun buz hokeyi tanrısı olarak bilinen çocuğun yolları kesişiyor. Aralarındaki ilişki her ne kadar kötü başlasa da sonradan işler rayına giriyor.

İlkokuldayken çekingen ve korkak olan Li Yu Bing, sıra arkadaşı Tang Xue’nin zorbalığına sürekli katlanmak zorunda kalıyor. Ancak buna rağmen ortak bir şeyi paylaşıyorlar, buz üzerinde bir rüya. Lin Da Üniversitesi’nde tekrar karşılaştıklarında, Li Yu Bing okulun buz tanrısı olurken Tang Xue’nun geleceği belirsiz kalıyor. Aralarında sıcak bir ilişki kurulmasına rağmen sonradan işler yine sarpa sarıyor ve buz üzerinde farklı kariyerler ve çetrefilli bir ilişki karşımıza çıkıyor.

Türü:Romatik, Dram, Spor

Bölüm:40

Fragman

Dizilerin tamamını YouTube üzerinden izleyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Skate in love dizisindeki kadın başrol, resmen karikatürize bir tip ama sürekli dizi çeviriyor..Keza, pek çok başrol erkek oyuncu da aynı şekilde..Çinlilerin estetik ve görsellik anlayışı beni bitiriyor! Senaryolar zaten ilköğretim seviyesine hitap edecek şekilde yazılııyor..Oyunculuklar deseniz,, “amatör” sözcüğü bile hafif kalıyor…Kısacası; deveye sormuşlar: “neren eğri?”, devenin de; “nerem doğru ki” demesi gibi bir durum var ortada..Sırf love020 dizisi hatrına bi kaç çin dizisi daha izledim, hepsi fotokopi makinesınden cıkmış gibi, karikatür tipler, 5-10 yaş grubuna hitap edebilecek senaryolar, berbat oyunculuklar..Ben pes ettim, izlemiyorum artık..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Adblocker algılandı! Lütfen reklam engelleyicinizi kapatarak sayfayı yenileyin!