ÇİN KÜLTÜRÜ

Çin Dizileri: Dizi Severler İçin En İyi 8 Çin Dizisi

Çince öğrenmek isteyenlerin ya da halihazırda öğrenenlerin en çok zorlandığı şeylerden birisi konuşurken tonları doğru çıkarmak ve dinlerken tonları ayırt etmek oluyor. Bunu en iyi geliştiren yöntemlerden bir tanesi Çince bir şeyler dinlemek ve izlemek. Dinleme alıştırmaları zaman zaman sıkıcı olabiliyor ve çok uzun süreli yapılamıyor. Çince dizileri izlemek ise eğlenceli bir uygulama olduğu için uzun süreli olarak yapılabiliyor ve öğrenmeyi eğlenceli hale getiriyor. Bu nedenle işte sizler için hazırladığımız, öğrenirken eğlenebileceğiniz en iyi Çin dizileri listesi.

En iyi Çin Dizileri Listesi

İşte izlediğimiz dizileri arasından sizler için seçtiğimiz en iyi Çin dizileri listesi. Listelediğimiz dizileri YouTube ve diğer platformlar üzerinden izleyebilirsiniz.

Komedi, Romantik Komedi Temalı 6 Çin Dizisi

1. Put Your Head On My Shoulder-2019 (致我们暖暖的小时光)

Si Ti Mo, son sınıf muhasebe öğrencisi olarak mezuniyetine hazırlanıyor. Fakat reklamcılık sektöründe çalışmak istiyor. Bir gün iş mülakatına giderken yanlışlıkla Gu Wei Yi ile yolları kesişiyor ve çantaları karışıyor. Bu karşılaşma, ikili arasında gerçekleşecek  birçok olay serüvenin başlangıcı oluyor.  Si Ti Mo karakterini Xing Fei canlandırırken Gu Wei Yi ise Lin Yi canlandırıyor.

Türü: Komedi, Romantik

Bölüm sayısı: 24

Fragman

2. The Brightest Star In The Sky (夜空中最闪亮的星)

Şarkıcı olmak isteyen Yang Zhenzhen şarkı yarışmasında elendikten sonra şarkıcı olmayacağını anlayıp eğlence sektöründe  çalışmak istiyor. Ülkenin en iyi eğlence firması olan Star Eğlencenin PR departmanında çalışmaya başlıyor. Yan Zhenzhen kendi doğruları istikametinde ilerlediği için müdürünü kızdırıyor ve ceza olarak Star Eğlencenin yıldızı Zhen Boxu’nun asistanı olarak işe başlıyor. Dizinin devamında Yan zhenzhen, Zhen Boxu ve yetenekli şarkıcı Yu Zirui arasında geçen aşk üçgeni işleniyor. Zhen Boxu karakterini ünlü şarkıcı Huang Zitao, Yan ZhenZhen karakterini Janice Wu canlandırıyor.

Türü:Komedi, Romantik

Bölüm Sayısı: 44

Fragman

3. My Girlfriend is an Alien-2019( 外星女生柴小七)

Fang Leng, yağmur yağdığında hayatındaki tüm kadınları unutuyor. Birgün yağmur yağmadan evvel şehri terk etmeye çalıştığı sırada arabası uçurumdan aşağı düşüyor. Bu sırada dünyayı keşfetmeye gelmiş olan uzaylı Xiao Qi Fang Leng’ı görüyor ve hayatını kurtarıyor. Xiao qi kimseye görünmeden orayı terk ediyor fakat daha sonra uzaylı teknolojisi taşını kaybettiğini fark ediyor. Taşı bulmak için Fang Leng’ı aramaya koyuluyor. Uzaylı kız Xiao Qi ile Fang Leng arasında geçecek eğlenceli olaylar bizleri bekliyor. 

Türü: Komedi, Fantastik, Dram

Bölüm Sayısı: 28

Fragman

4. Youth-2018(最亲爱的你 )

Bu Çin dizisinde aynı apartta kalan 5 farklı kızın hikayesini anlatılıyor. Bizlerde bulunan 5 farklı karakteri bu kızlarda görüyoruz. Her birinin acı dolu hikayelerini ve eğlenceli gençlik yaşantılarını izliyoruz.

Türü:Komedi,Dram

Bölüm:26

Fragman

5. Stair Way to Stardom-2017

Su Cheng çok ünlü bir oyuncu olmak istiyor. En iyi arkadaşı Tian Tian ile birlikte yetenek yarışmasına katılıyor ve bu yarışmada birinci oluyor. Arkadaşıyla birlikte oyunculuk kariyerine başlayan Su Cheng’ın başı şirketin patronu Duan Cheng Xuan ile belaya giriyor ve kariyerine oyuncu olarak değil asistan olarak başlıyor. Duan Chen Xuan’nın çocukken yaşadığı üzücü olaylar yüzünden kadınlara dokunamamak gibi bir psikolojik rahatsızlığı var ve Su Cheng’ın bunu öğrenmesi sonucunda aralarında sıkı bir ilişki oluyor. Duan Chen Xuan ve Su Cheng arasındaki ilişkiyi kıskanan TianTian en iyi arkadaşını en büyük düşmanı ve rakibi olarak görüyor. Su Cheng’ın başarıları ve kibarlığı arkadaşlarının onu dışlaması ile sonuçlanıyor.

Türü:Komedi, Romantik

Bölüm Sayısı: 48

Fragman:

6. My Mowgli Boy -2019 (我的莫格利男孩)

Mo Ge Li ormanda büyük babası ile yaşıyor. Çocuk yaşlarda büyük babasının ölmesi sonucunda yalnız yaşamaya başlıyor. Bir gün ormana fotoğraf çekimi için gelmiş olan Ling Xin, Mo Ge Li ye çarpıyor ve onu evine götürmek zorunda kalıyor. Mo Ge Li, Ling Xi ile yaşamaya başlıyor ve bu yeni hayata alışmaya çalışıyor. Yıllarca ormanda büyümüş olan bu genç acaba şehir hayatına alışabilecek mi? 

Tür: Macera, Komedi, Romantik,

Bölüm:50

Fragman

https://www.youtube.com/watch?v=rqNh2-sxjNs

Fantastik ve Oyun Temalı Çin Dizisi

Son zamanlarda online oyunlara artan ilgiden dolayı Çin dizileri online oyunları da konu almaya başlıyor. Animasyon teknolojisini en iyi şekilde kullanan Çin dizileri bizleri oyun dünyasına götürüyor. Online oyun konusundaki en iyi Çin dizileri; Love020 ve King’s Avatar olarak karşımıza çıkıyor.

1. Love020 (微微一笑很傾城)

Bei Weiwei bilgisayar mühendisliği okuyan okulun en güzel kızı. Hayali bir gün oyun geliştirici şirketinde çalışmak. “Chinese Ghost Story” online oyununu oynamayı çok seviyor. Bu oyunda da bir gün Naihe ile karşılaşıyor ve evleniyor. Oyunda içinde birbirlerini tanıyan ve seven bu iki genç üniversite öğrencisinin oyunda başlayan ve gerçek hayata uzanan ilişkileri anlatılıyor. Naihe karakterini kızların sevgilisi YangYang canlandırıyor.

Tür:Fantastik,Oyun, Romantik

Bölüm:30

Fragman

2. The King’s Avatar-2019 (全职高手)

Online oyunları konu alan bir diğer Çin dizilerine örnek ise King’s Avatar.

Çin’de herkes tarafından oynanan Glory online oyununun en iyi oyuncu olan Ye Xiu yaşından dolayı emekli ediliyor ve hesabı elinden alınıyor. Ye Xiu çocukluğundan beri sadece Glory oynamış bir kimse ve en iyi yaptığı şey oyun oynamak. Takımdan atıldıktan sonra bir internet kafede işe başlıyor orada yeni bir açılan bir sunucuda oyun oynamaya devam ediyor. Dizide Ye Xiu’nun sıfırdan başlayarak tekrardan zirveye çıkma yolculuğunu anlatılıyor. Ye Xiu karakterini YangYang canlandırıyor. (2. sezonu da Yang Yang ile devam edecek)

Tür: Fantastik, Macera

Bölüm:40

Fragman

En iyi Çin dizileri listesi şimdilik burada bitiyor. Aksiyon, Fantasik, Tarihi Çin dizileri ile yeni Çin dizisi listeleri de hazırlanıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Adblocker algılandı! Lütfen reklam engelleyicinizi kapatarak sayfayı yenileyin!