ÇİN EKONOMİSİ

Banggood Nedir? Çin’den Hızlı ve Gümrüksüz Alışveriş Rehberi

Banggood; aynı Aliexpress gibi Çin merkezli ve bütün dünyaya satış yapan bir alışveriş sitesi. Ancak onu Aliexpress’ten ayıran çok önemli bir kaç özelliği var ki; işinizi oldukça kolaylaştırıyor. Şimdi sizleri “Bang good nasıl bir site?, Nasıl alışveriş yaparım?, Banggood indirim kuponu bulmak için ne yapmalıyım?” gibi soruların yanıtları ile baş başa bırakalım.

Banggood İle Güvenli ve Gümrüksüz Alışveriş

Öncelikle eğer okumadıysanız Çin’den alışveriş yaparken dikkat edilmesi gerekenler konusunda sizlerle paylaştığımız yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü burada anlatacağımız bazı özellikler orada verdiğimiz bilgiler ışığında anlam kazanıyor. Şimdi lafı fazla uzatmadan Banggood’un eşsiz özelliklerinden bahsedelim…

Güvenli

banggood güvenli alışveriş

Bu site hakkında söylenmesi gereken ilk konu güvenli olması. Çünkü Banggood alışveriş sitesi kurumsal bir kimliğe sahip. Bunun yanında sitede bulunan bütün ürünlerin satıcısı da kendisi. Yani Aliexpress’te olduğu gibi birçok satıcı yok. Peki, bu bizlere ne sağlıyor? 

  • Birincisi, ürünün gönderilmemesi ya da aldığınız üründen farklı bir ürün gönderilmesi gibi bir durum söz konusu değil.
  • İkincisi, Banggood alışveriş sitesinde bulunan ürünlerin tamamı orjinal. 
  • Üçüncüsü, herhangi bir problem yaşadığınızda doğrudan satıcı yani sitenin kendisi ile iletişim kuruyorsunuz ve karşınızda kurumsal bir muhatap buluyorsunuz. 

Banggood ile site üzerinden iletişim kurduğunuzda ne kadar kurumsal bir firma olduğunu anlıyorsunuz. Sorunların çözümü biraz vakit alabilse de sizleri mağdur etmiyor ve müşteri memnuniyetini sağlıyorlar.

Hızlı 

Banggood tek bir satıcı olarak hareket ettiği ve bütün ürünleri kendi deposundan gönderdiği için kargolama da çok hızlı oluyor. Ayrıca birden fazla ürün siparişi verdiğinizde hepsi aynı anda elinize ulaşıyor. Yani her bir ürünün ayrı ayrı kargolanması ve elinize ulaşmasını beklemenize gerek yok. Ek olarak ekstra ücret ödeyerek hızlı kargo seçeneği ile ürünlerinizi alabiliyorsunuz.

Gümrüksüz

gümrüksüz alışveriş

Evet, aslında Banggood’dan alışveriş yapmak için başka bir sebebe ihtiyaç duymayabilirsiniz. Site üzerinden aldığınız birçok ürünü kapınıza kadar vergisiz bir şekilde getirebiliyorsunuz. Bu durum özellikle son yıllardaki vergi artışı sebebiyle büyük önem arz ediyor. Burada yapmanız gereken ürünü alırken gümrük sigortası seçeneğini işaretlemek. Gümrük sigortası (Tariff Insurance) seçeneğini işaretlediğinizde ürünün fiyatına ek olarak bir ücret geliyor. Ancak bu eklenen fiyat sizin gümrük için ödeyeceğinizden çok daha uygun oluyor. Ayrıca gümrük vergisini Banggood ödediği için sizin bu işlemlerle uğraşmanıza gerek kalmıyor. Nadiren de olsa bu seçeneği işaretlemenize rağmen vergiyi siz ödemek zorunda kalabiliyorsunuz. Bu durumda da gerekli belgeleri sunduğunuzda Banggood tarafından kredi kartı/banka kartınıza bu miktarın iadesi yapılıyor.

Ucuz (Banggood Kupon)

banggood kupon

Banggood kupon kullandığınız ya da flaş indirimleri yakaladığınız zaman oldukça ucuz bir platform haline geliyor. Elde ettiğiniz kupon kodlarını ödeme ekranından önce BG indirim/discount bölümünde kullanabiliyorsunuz. Banggood kupon kodu bulmak için bir kaç farklı yöntem var.

  • Siteye giriş yapıp, my coupon -> coupon center bölümüne giderek kuponları görebilirsiniz.
  • Sitenin kendi kupon ilan sayfasına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.
  • Google üzerinde Banggood kupon ya da coupon Banggood şeklinde aratarak güncel kodlara erişebilirsiniz.

Banggood’dan Alışveriş Yapmak

banggood alışveriş

Banggood’dan alışveriş yapmak herhangi bir e-ticaret sitesinden alışveriş yapmakla aynı zorlukta. Öncelikle üye olup,  ürünü seçip, sepete ekleyip, ödeme yaparak siparişinizi oluşturuyorsunuz.  Eğer Banggood kupon kodunuz varsa BG indirim başlığı altında kuponunuzu kullanıyorsunuz. Buraya tıklayarak Banggood home sayfasına gidebilirsiniz. Site zaten karşınıza Türkçe olarak çıkıyor bu nedenle alışveriş yapmak oldukça kolay. Dilerseniz sağ üstte bulunan dil bölümünden farklı dilleri seçebilirsiniz. Alışveriş yaparken dikkat edilmesi gerekenler;

  • Kesinlikle Gümrük Sigortası (Tariff Insurance) bölümünün işaretli olduğundan emin olun. Bu size daha ucuz ve kolay bir alışveriş sağlıyor.
  • Nakliye sigortası seçerek cüzi bir miktar karşılığı ürününüzün taşıma esnasında yaşayabileceği sorunları garanti altına alabilir ve hızlı bir şekilde yeni ürün ya da para iadesi alabilirsiniz.

Banggood Hakkında Genel Bir Değerlendirme

Banggod gerek dolandırılma ihtimalinizin olmaması, gerek tüm ürünlerin orjinal olması, gerek kurumsal bir firma olması gerekse de gümrük vergisini ödemesi bakımından oldukça kullanışlı. Son yıllarda popüler olan Çin’den alışveriş yapma furyasına katıldıysanız gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Ancak son yıllarda gerçekleşen dolar kurundaki artışı göz önüne alacak olursak Banggood’dan alışveriş yapmak eskisi kadar ucuz değil. Gerçekten ucuza ürün almak için kuponları ya da flaş indirimleri yakından takip ederek bunlardan faydalanmanız gerekiyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Adblocker algılandı! Lütfen reklam engelleyicinizi kapatarak sayfayı yenileyin!